Մեկ զnհ, երեք վիրաhատվող քաղաքացի՝ ծանր վիճակում. Աջափնյակի կրակnցների հետևանքը Կրակnցներ և վիրավnրներ Երևանում․ ի՞նչ է եղել Թույլ տալով ֆրանսիացիներին կռվել Ուկրաինայում՝ Փարիզը մեկ ուղղությամբ տոմս է տալիս նրանց. ՌԴ ԱԳՆ Ովքե՞ր կստանան երրորդ և հաջորդ երեխաների համար նախատեսված նպաստ Թոշակները 50 տոկոսով կբարձրացնենք․ 36․000-ով թոշակառուն կամաց-կամաց գնում է կործանման Գազ չի լինի որոշ ժամանակ Amnesty International-ը Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռը արդարադատության նկատմամբ ծաղր է որակել Հայաստանն ու Միացյալ Թագավորությունն ամրապնդում են կիբերպաշտպանական ոլորտում կապերը «Defence Cyber Marvel 2026» վարժանքների շրջանակում Սանաե Տակաիտին վերընտրվել է Ճապոնիայի վարչապետ Շվեյցարիայում ընթացող եռակողմ հանդիպման մասնակիցները կշարունակեն աշխատել ուկրաինական կարգավորման շուրջ համաձայնագրի վրա. Ուիթքոֆ
Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները
Գործող իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները։ Ձյան հալոցքից հետո Երևանի փողոցները նմանվում են Գազայի գնդակոծված տարածքներին, իսկ քաղաքացիները օրական տասնյակ և հարյուրավոր մեքենաներ են վնասում՝ փորձելով անցնել մարդաբոյ փոսերի վրայով։ Իշխանությունը, բնականաբար, չի փոխհատուցելու որևէ մեկի կրած նյութական և բարոյական վնասը։ Այս օրերին էլ տարբեր քարոզչամիջոցներով փորձում են տպավորություն ստեղծել, թե փոսալցման աշխատանքներ են իրականացնում, բայց այդպիսիք առանձնապես նկատելի էլ չեն։
Ըստ երևույթին, անցած տարիներին բավական անորակ ասֆալտ է արվել, որի հետևանքով էլ մայրաքաղաքում իրավիճակը ծանրացել է, ընդ որում՝ գործող իշխանությունները հերքում են անորակ ասֆալտ անելու, արդյունքում ատկատներ ստանալու հանգամանքը և նոր մեղավորներ են գտել։ Իհարկե, այդ մեղավորները, ինչպես սովորաբար լինում է փաշինյանական իշխանության դեպքում, «նախկիններն» են։ Մասնավորապես, իշխանությանը պատկանող լրատվամիջոցները գրում են, թե Կենտրոն վարչական շրջանում աշխատանքները դանդաղ են ընթանում, քանի որ դրանք իրականացնում է 3-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խնամուն պատկանող ԱԱԲ ընկերությունը, որը սաբոտաժի է ենթարկում գործընթացը։
Մի կողմ թողնենք այն հանգամանքը, որ պարբերաբար Ռոբերտ Քոչարյանին և նրա ազգուտակին քննադատող փաշինյանական իշխանությունը մեծ հաճույքով տենդերներ է կազմակերպում հենց այդ ընկերության համար, ոչ առանց անձնական շահագրգռության, բայց հիմա էլ սեփական ընդունակությունը այլ ընկերությունների ու հատկապես ընդդիմության վրա բարդելը, մեղմ ասած, խոսում է գործող իշխանությունների անսկզբունքայնության մասին։