«Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը խստորեն դատապարտում է Սարիկ Մինասյանի սուտ և շինծու հայտարարությունը
Ղարաբաղն այնքան վատ տեղ էր, որ գյումրեցիները փող էին տալիս , որ իրենց երեխաները չծառայեն Ղարաբաղում…
Ո՛չ, սա թուրքերի կողմից շրջանառության մեջ դրված թեզ չէ: Սա "Քաղաքացիական պայմանագիր" կուսակցության Գյումրու ավագանու ցուցակը գլխավորող քաղաքապետի թեկնածու Սարիկ Մինասյանի տեսակետն է, որը հնչեցրել է երեկ Հանրային հեռուստաընկերության ուղիղ եթերում: Այս հայտարարությունը մեծ զայրույթ է առաջացրել հայ հասարակության մեջ, քանզի ուղղակի վիրավորանք է պարունակում ոչ միայն Արցախի և արցախահայության հանդեպ , այլեւ նսեմացնում է այն հազարավոր գյումրեցիների հերոսությունը և սխրանքները, որ նրանք ցուցաբերել են թե՛ Արցախյան ազգային-ազատագրական պայքարի ընթացքում, թե՛ 44 օրյա պատերազմի ժամանակ։
Հարկ ենք համարում հիշեցնել "Քաղաքացիական պայմանագիր" կուսակցության թեկնածուին` Սարիկ Մինասյանին , որ մասնավորապես գյումրեցիները և արցախցիները միշտ և բոլոր ժամանակներում եղել են հայ ժողովրդի առաջին շարքերում բոլոր փորձությունների ժամանակ։ Գոյություն չունի գեթ մեկ պատերազմ կամ ճակատամարտ , որտեղ արցախցիները և գյումրեցիները ,կողք կողքի չլինեին առաջին շարքերում: Սարդարապատի, Բաշ Ապարանի ճակատամարտերը , Արցախի ազատագրական պայքարը ամենացայտուն օրինակներն են։
<<Կամուրջ>> քաղաքացիական նախաձեռնությունը խստորեն դատապարտում է Սարիկ Մինասյանի այս սուտ և շինծու հայտարարությունը , քանզի այս կարգի "մտքի գոհարները" հանդիսանում են հայ ժողովրդին կրկին բաժանելու "ղարաբաղցի հայաստանցի" և "սև սպիտակ" հակահայկական տրամաբանության ներքո։
Այս միջադեպը , կարելի է որակել, որպես հային հայի դեմ հակադրելու անընդունելի քաղաքականության շարունակություն, որն իր հերթին հանդիսանում է լրջագույն խոչընդոտ հայկական հասարակության մեջ հանրային համերաշխության հասնելու գործընթացում։ Համոզված ենք , որ միասնականության շնորհիվ հնարավոր է հաղթահարել բոլոր դժվարությունները և դուրս գալ այս սարսափելի վիճակից, որի մեջ հայտնվել է մեր հայրենիքը:
<<Կամուրջ>> քաղաքացիական նախաձեռնություն
«Ընդդիմությունը պարտավոր է ժողովրդի կամքը կատարել». Մենուա Սողոմոնյան Գյումրիի ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք ՉալաբյանԻդրամն արդեն Yerevan City-ում է80-ամյա Հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանը այցելեց գյուղ Խաչփառ, Արգավանդ, ապա՝ Արբաթ Հանրային վերահսկողությունը մեծ դեր խաղաց Գյումրիում տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքների վրա․ Նաիրի ՍարգսյանՎերահաստատում եմ ասածս՝ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու․ Մարտուն ԳրիգորյանԳիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Ինչ է սպասվում եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն Ուկրաինան արդեն իսկ օրենք է պատրաստում հետպատերազմյան ընտրությունների մասին Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Գյումրու ընտրություններից հետո բարդ իրավիճակ է ստեղծվել ընդդիմադիր դաշտում Բաժանման լուրերից հետո Անի Օհանյանը նոր հրապարակում է արել դստեր մասնակցությամբ ՌԴ-ում բժիշկները փրկել են 60 մագնիս կուլ տված 2-ամյա երեխային Չեմ լացում, լավ չեմ զգում. Սրբուհի Գալյանը դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպումից «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են, ինչ է կատարվում Հանքարդյունաբերական ճյուղի մեկ աշխատակից միջինը 4 լրացուցիչ աշխատատեղ է ստեղծում. ԶՊՄԿ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Սրբուհի Գալյանը լացակումած դուրս եկավ ԱԺ դահլիճից Գյումրու մի քանի տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ․ անճշտություններ կան Ռոզա Դավթյանին վիրաhատած բժիշկը նրա մասին բացառիկ լուսանկարն է հրապարակել. ինչ է ասել բժիշկը Շախմատի Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությանը Հայաստանից մասնակցում է 9 շախմատիստ«ՔՊ-ի հետ ճանապարհ չեմ գնալու». Վարդան Ղուկասյան Ես կողմ եմ, որ առաջինը սկսեն բարձրաստիճան պաշտոնյաներից․ Նաիրի ՍարգսյանԽորհրդարանում ընթանում է փակ քվեարկություն անհետ կորած զինծառայողների հարազատների մասնակցությամբՍեպտեմբերից հղիության և անաշխատունակության նպաստի համար որևէ դիմում կամ փաստաթուղթ ներկայացնելու կարիք չի լինի Հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման հավաստագրի համար հավակնորդների քննության ժամանակացույցը Գերմանիայի նախագահը Երևանին և Բաքվին կոչ է անում շուտափույթ ստորագրել, վավերացնել ու իրագործել խաղաղության պայմանագիրըԿԸՀ-ն հրապարակել է Գյումրիի բոլոր 82 ընտրատեղամասերի քվեարկության արդյունքները Երևանում տանը կшպվшծ վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Մեկ շաբաթում գրանցվել է 315 արտակարգ դեպք. զոհվել՝ 11 մարդ, փրկվել է 4-ըՄի sms էլ ՔՊ-ական պատգամավորը կստանա Ճապոնացի գիտնականների հայտնագործությունը կարող է էապես բարելավել արևային վահանակները Շատերը հիմա սպասում են հետընտրական զարգացումներին. Ավետիք Չալաբյանի դիտարկումները ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Ինչո՞ւ է Երևանի փողոցները կաթվածահար վիճակում Փաշինյանի վերջի սկիզբը. զավակները խժռեցին հեղափոխությունը «Քաղպայմանագրին» ջախջախեցին Փարաքարում և Գյումրիում Վթար՝ Երևանում, «Volkswagen»-ը բախվել է «Opel»-ի և մոտ 80 մետր առաջ է հրել. Shamshyan «ՀայաՔվեն» դիտարկել է Փարաքարի ՏԻՄ ընտրություններըՀատուկ օպերացիա Երևանում, վնասազերծվել են օտարերկրացիներ․ Shamshyan «Հայոց համազգային միասնությունը» շնորհավորում է ընդդիմադիրներին 36 ժամ ջուր չի լինի Օղակաձև զբոսայգու չորրորդ հատվածի ներդրումային ծրագիրը լրամշակման փուլում էԱդրբեջանական կողմի կրակnցի հետևանքով վնաuված տան լուսանկարները Գողության դեպք, «Ռոսիա մոլ»-ից գողացել են ոսկյա վզնոցներ՝ պատճառելով ավելի քան 1 մլն դրամի վնաս․ Shamshyan Բաքուն կրկին խոսել է ՀՀ Սահմանադրությունը փոխելու մասինՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Սպասվում է քամու ուժգնացում. եղանակը ՀՀ-ում Եթե երեկվա քվեարկությունից հանենք վարչական ռեսուրսը, տոտալ ուղղորդումները տեղամասերում, ուժայինների ճնշումները, տակը կմնա նույն թիվը` 638 ձայն․ Դավիթ ՍարգսյանԵրկար ժամանակ ջուր չի լինի