Վերահաստատում եմ ասածս՝ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու․ Մարտուն Գրիգորյան Գիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Ինչ է սպասվում եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն Ուկրաինան արդեն իսկ օրենք է պատրաստում հետպատերազմյան ընտրությունների մասին Գյումրու ընտրություններից հետո բարդ իրավիճակ է ստեղծվել ընդդիմադիր դաշտում ՌԴ-ում բժիշկները փրկել են 60 մագնիս կուլ տված 2-ամյա երեխային Չեմ լացում, լավ չեմ զգում. Սրբուհի Գալյանը դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպումից «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են, ինչ է կատարվում
Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում իր թիմի հետ այցելել էր «Արցախ» թաղամաս
«Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդ, Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում իր թիմի հետ այցելել էր «Արցախ» թաղամաս, որտեղ ավանդույթի համաձայն հանդիպեց ջերմ ընդունելության։
Դիմելով հանդիպման մասնակիցներին` «Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդը շեշտեց, որ այս թաղամասն իր համար շատ հարազատ ու կարևոր թաղամաս է, քանի որ այդտեղ է ծնվել, մեծացել, կրթություն ստացել ու արել առաջին քայլերը, ապրել այնպիսի կյանքով, որի արդյունքում ընտրվել է ԱԺ պատգամավոր, իսկ հիմա հայտ է ներկայացրել ընտրվելու Գյումրու քաղաքապետ, որպեսզի լուծում տրվի Գյումրու բոլոր հոգսերին ու խնդիրներին, որոնք քաղաքում շատ են։
Մարտուն Գրիգորյանը նշեց, որ իր թեկնածությունը չի առաջադրել, որպեսզի ավագանու մի քանի անդամ ունենա Գյումրիում ու Երևանում հպարտանա, որ ավագանու խմբակցություն ունի, այլ հստակ հայտ է ներկայացրել քաղաքապետ ընտրվելու։
Նշենք, որ այսօր իրավապահները խուզարկություններ են սկսել Մարտուն Գրիգորյանի նախընտրական շտաբում, գրասենյակներում և տանը։ Ըստ փորձագետների՝ «Մեր քաղաքը» դաշինքի առաջնորդի դեմ սկսված հետապնդումներն առավելապես պայմանավորված են նրա բարձր վարկանիշով և ընտրություններում մեծ թվով քվեներ ստանալու հնարավորությամբ։