Վերահաստատում եմ ասածս՝ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու․ Մարտուն Գրիգորյան Գիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Ինչ է սպասվում եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն Ուկրաինան արդեն իսկ օրենք է պատրաստում հետպատերազմյան ընտրությունների մասին Գյումրու ընտրություններից հետո բարդ իրավիճակ է ստեղծվել ընդդիմադիր դաշտում ՌԴ-ում բժիշկները փրկել են 60 մագնիս կուլ տված 2-ամյա երեխային Չեմ լացում, լավ չեմ զգում. Սրբուհի Գալյանը դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպումից «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են, ինչ է կատարվում
Իշխանությունը ճնշումներ է սկսել Գյումրիի ընդդիմադիրների դեմ
Ինչպես և սպասելի էր, գործող իշխանությունը ողջ թափով հարձակման է անցել Գյումրիում՝ փորձելով պատժել ընդդիմախոսներին, խնդիրներ հարուցել նրանց համար, որպեսզի ՔՊ-ն և իր թեկնածուն առանց խոչընդոտների զավթեն իշխանությունը Հայաստանի երկրորդ քաղաքում։
Երեկ հայտնի դարձավ, որ դատախազությունն ուսումնասիրում է Գյումրիի նախկին քաղաքապետ, քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրությունը, որտեղ իբր նա հայհոյանքներ է տալիս։ Դրանցում, ենթադրաբար, Վարդան Ղուկասյանը խոսում էր Գյումրիի շուկաներից մեկի աշխատակիցների հետ հանդիպում կազմակերպելու մասին և հիշեցնում է, որ ժամանակին ինքն է նրանց տաղավարներ տվել, որով մինչև հիմա տուն են պահում: Ձայնագրության մեջ նաև կոպիտ ու հայհոյախառն արտահայտություններ կան: Ինքը՝ Ղուկասյանը չի բացառում, որ ձայնագրությունն արհեստական բանականությամբ գեներացված լինի։
Այսօր էլ ոստիկանության և Հակակոռուպցիոն կոմիտեի աշխատակիցները խուզարկություն են իրականացրել Գյումրիի «Մայր Հայաստան» դաշինքի գրասենյակում՝ ակնհայտորեն խոչընդոտելով շտաբի աշխատանքները: Ավելի վաղ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հաղորդագրություն էր տարածել՝ նշելով, որ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել են քրեական վարույթներ ընտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու առերևույթ հանցագործությունների վերաբերյալ ՀՀ ՆԳՆ քրեական ոստիկանությունից և Ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված հաղորդումների հիման վրա:
Քիչ առաջ էլ փաստաբան Արսեն Բաբայանը հայտնեց, որ լայնածավալ իրավապահ «հարձակում» է սկսվել «Մեր քաղաքը» դաշինքի Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի նախընտրական շտաբներում։
Վարդան Ղուկասյանն էլ, ընդդիմության մյուս թեկնածուներն էլ սուրբ չեն, անմեղության կանխավարկածն էլ չենք ուզենա խախտել, բայց որ իրավապահ համակարգը լծվելու է ընդդիմադիր ուժերին ճնշելու գործին, պարզ էր ի սկզբանե։ Եվ այսօր տեսնում ենք այդ գործընթացի առանձին դրվագները։