Վերահաստատում եմ ասածս՝ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու․ Մարտուն Գրիգորյան Գիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Ինչ է սպասվում եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն Ուկրաինան արդեն իսկ օրենք է պատրաստում հետպատերազմյան ընտրությունների մասին Գյումրու ընտրություններից հետո բարդ իրավիճակ է ստեղծվել ընդդիմադիր դաշտում ՌԴ-ում բժիշկները փրկել են 60 մագնիս կուլ տված 2-ամյա երեխային Չեմ լացում, լավ չեմ զգում. Սրբուհի Գալյանը դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպումից «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են, ինչ է կատարվում
Եվրաքվեն պետական մակարդակով խաբեություն է և ծաղր ժողովրդավարական արժեքներ դավանող հայ ժողովրդի հանդեպ․ «ՀայաՔվե»
Եվրոպական Միությանն անդամակցության գործընթացի մեկնարկի մասին ՀՀ «օրենքի նախագիծը» Ազգային Ժողովի քառօրյա նիստերի օրակարգում ընդգրկելը գործող վարչախմբի կողմից պետական մակարդակով խաբեություն է․ այն ծաղր է հայ ժողովրդի՝ Եվրոպական Միությանն անդամակցել ցանկացող հատվածի հանդեպ։ Եվրոպական Միությունը Հայաստանին իր անդամը տեսնելու լուրջ ու գործնական որևէ նշան մինչ այժմ ցույց չի տվել, ավելին՝ ԵՄ-ին անդամակցումը տեղի է ունենում ստանդարտ ընթացակարգերով, որոնք ՀՀ-ի դեպքում այսօր պարզապես առկա չեն։
Հայաստանի Հանրապետությունն ինտեգրացիոն մեկ այլ կառույցի՝ Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) անդամ է, և մնալով այդ կառույցի կազմում և միաժամանակ սկսելով մեկ այլ Միությանն անդամակցության գործընթացի իմիտացիա՝ գործող քաղաքական ռեժիմը գնում է հերթական վտանգավոր արկածախնդրության՝ դրա թե՛ տնտեսական, թե՛ քաղաքական հետևանքներով։
Այս պայմաններում անհեթեթություն է դառնում օրենսդրական նման նախաձեռնությունը, ավելին՝ այն կարող է հանգեցնել ԵԱՏՄ-ում բազմաթիվ անցանկալի հետևանքների։ Բացի այս ամենից, նշված օրենքի նախագծի տեքստն իրականում սոսկ անբովանդակ հայտարարություն է, որը որևէ իրավական հետևանք չունի ո՛չ երկրի ներսում, ո՛չ դրսում։ Վերոնշյալը հիմք է տալիս պնդելու, որ օրենսդրական այս նախաձեռնությամբ՝ գործող վարչախումբը ստեղծում է եվրաինտեգրման կեղծ պատրանք՝ առաջիկա ընտրություններին իրենից հիասթափված քաղաքացիների ձայները գողանալու համար։
Հաշվի առնելով վերոնշյալը՝ հորդորում ենք Ազգային ժողովի բոլոր խմբակցություններին և անհատ պատգամավորներին ձեռնպահ մնալու այս անհեթեթ օրենքի նախագծի օգտին քվեարկելուց, իսկ եթե այնուամենայնիվ գործող վարչախումբը պարտադրանքի միջոցով ընդունել տա այն՝ դիմել Սահմանադրական դատարան՝ քննելու նրա համապատասխանությունը ՀՀ Սահմանադրությանը։
«ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորման խորհուրդ
Գյումրիի ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք ՉալաբյանԻդրամն արդեն Yerevan City-ում է80-ամյա Հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանը այցելեց գյուղ Խաչփառ, Արգավանդ, ապա՝ Արբաթ Հանրային վերահսկողությունը մեծ դեր խաղաց Գյումրիում տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքների վրա․ Նաիրի ՍարգսյանՎերահաստատում եմ ասածս՝ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու․ Մարտուն ԳրիգորյանԳիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Ինչ է սպասվում եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն Ուկրաինան արդեն իսկ օրենք է պատրաստում հետպատերազմյան ընտրությունների մասին Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Գյումրու ընտրություններից հետո բարդ իրավիճակ է ստեղծվել ընդդիմադիր դաշտում Բաժանման լուրերից հետո Անի Օհանյանը նոր հրապարակում է արել դստեր մասնակցությամբ ՌԴ-ում բժիշկները փրկել են 60 մագնիս կուլ տված 2-ամյա երեխային Չեմ լացում, լավ չեմ զգում. Սրբուհի Գալյանը դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպումից «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են, ինչ է կատարվում Հանքարդյունաբերական ճյուղի մեկ աշխատակից միջինը 4 լրացուցիչ աշխատատեղ է ստեղծում. ԶՊՄԿ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Սրբուհի Գալյանը լացակումած դուրս եկավ ԱԺ դահլիճից Գյումրու մի քանի տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ․ անճշտություններ կան Ռոզա Դավթյանին վիրաhատած բժիշկը նրա մասին բացառիկ լուսանկարն է հրապարակել. ինչ է ասել բժիշկը Շախմատի Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությանը Հայաստանից մասնակցում է 9 շախմատիստ«ՔՊ-ի հետ ճանապարհ չեմ գնալու». Վարդան Ղուկասյան Ես կողմ եմ, որ առաջինը սկսեն բարձրաստիճան պաշտոնյաներից․ Նաիրի ՍարգսյանԽորհրդարանում ընթանում է փակ քվեարկություն անհետ կորած զինծառայողների հարազատների մասնակցությամբՍեպտեմբերից հղիության և անաշխատունակության նպաստի համար որևէ դիմում կամ փաստաթուղթ ներկայացնելու կարիք չի լինի Հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման հավաստագրի համար հավակնորդների քննության ժամանակացույցը Գերմանիայի նախագահը Երևանին և Բաքվին կոչ է անում շուտափույթ ստորագրել, վավերացնել ու իրագործել խաղաղության պայմանագիրըԿԸՀ-ն հրապարակել է Գյումրիի բոլոր 82 ընտրատեղամասերի քվեարկության արդյունքները Երևանում տանը կшպվшծ վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Մեկ շաբաթում գրանցվել է 315 արտակարգ դեպք. զոհվել՝ 11 մարդ, փրկվել է 4-ըՄի sms էլ ՔՊ-ական պատգամավորը կստանա Ճապոնացի գիտնականների հայտնագործությունը կարող է էապես բարելավել արևային վահանակները Շատերը հիմա սպասում են հետընտրական զարգացումներին. Ավետիք Չալաբյանի դիտարկումները ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Ինչո՞ւ է Երևանի փողոցները կաթվածահար վիճակում Փաշինյանի վերջի սկիզբը. զավակները խժռեցին հեղափոխությունը «Քաղպայմանագրին» ջախջախեցին Փարաքարում և Գյումրիում Վթար՝ Երևանում, «Volkswagen»-ը բախվել է «Opel»-ի և մոտ 80 մետր առաջ է հրել. Shamshyan «ՀայաՔվեն» դիտարկել է Փարաքարի ՏԻՄ ընտրություններըՀատուկ օպերացիա Երևանում, վնասազերծվել են օտարերկրացիներ․ Shamshyan «Հայոց համազգային միասնությունը» շնորհավորում է ընդդիմադիրներին 36 ժամ ջուր չի լինի Օղակաձև զբոսայգու չորրորդ հատվածի ներդրումային ծրագիրը լրամշակման փուլում էԱդրբեջանական կողմի կրակnցի հետևանքով վնաuված տան լուսանկարները Գողության դեպք, «Ռոսիա մոլ»-ից գողացել են ոսկյա վզնոցներ՝ պատճառելով ավելի քան 1 մլն դրամի վնաս․ Shamshyan Բաքուն կրկին խոսել է ՀՀ Սահմանադրությունը փոխելու մասինՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Սպասվում է քամու ուժգնացում. եղանակը ՀՀ-ում Եթե երեկվա քվեարկությունից հանենք վարչական ռեսուրսը, տոտալ ուղղորդումները տեղամասերում, ուժայինների ճնշումները, տակը կմնա նույն թիվը` 638 ձայն․ Դավիթ ՍարգսյանԵրկար ժամանակ ջուր չի լինի Նիկոլ Փաշինյանի գրառումը