Վերահաստատում եմ ասածս՝ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու․ Մարտուն Գրիգորյան Գիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Ինչ է սպասվում եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն Ուկրաինան արդեն իսկ օրենք է պատրաստում հետպատերազմյան ընտրությունների մասին Գյումրու ընտրություններից հետո բարդ իրավիճակ է ստեղծվել ընդդիմադիր դաշտում ՌԴ-ում բժիշկները փրկել են 60 մագնիս կուլ տված 2-ամյա երեխային Չեմ լացում, լավ չեմ զգում. Սրբուհի Գալյանը դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպումից «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են, ինչ է կատարվում
Մելիքբեկյանի օրերը հաշվված են, բայց նա մեծ ախորժակ ունի
Վրաստանում կրած խայտառակ ֆուտբոլային պարտությունից հետո Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի դիրքերը գնալով ավելի թուլանում են: 1։ 6 հաշվով պարտությունը, որին ականատեսը եղավ հենց վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Նիկոլ Փաշինյանը, կարծես թե դրել է Մելիքբեկյանի և նրա տեղակալ Արմեն Նիկողոսյանի հրաժարականի սկիզբը։ Ընդ որում, ՔՊ մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, Փաշինյանը չափազանց զայրացած էր և իր աչքով ու իր նվաստացման գնով է տեսել, թե ինչ է կատարվում Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայում և հանձնարարել է կտրուկ միջոցներ ձեռնարկել, նաև ինչ-որ մեկին գտնել, որի վրա կկարողանան բարդել ֆեդերացիայի նախագահի աշխատանքը։
Ինքը` Մելիքբեկյանն էլ, կարծես թե, դեմ չէ հեռանալու ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնից, բայց ունի մի գերնպատակ, առնվազն ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնը պահպանել մինչև ապրիլի 3–ը, երբ Բելգրադում կայանալու է ՈւԵՖԱ-ի գործկոմի ընտրությունը։ ՈւԵՖԱ-ն ներկայացրել է գործկոմի անդամության 11 թեկնածուներին, որոնցից ընտրվելու է 7–ը։ Թեկնածուներից մեկն էլ Արմեն Մելիբեկյանն է, և ընտրվելու դեպքում նա կկարողանա տեղափոխվել Շվեյցարիա և չափազանց բարձր, տարեկան գրեթե 200 հազար եվրո աշխատավարձով, մի քանի տարի անվրդով կյանք վարել` բոլորովին չմտահոգվելով իր ետևից թողած ավերակների մասին։
Ի դեպ, Մելիքբեկյանից հետո ֆեդերացիայում շատերի գլուխներն են թռչելու, և այդ շատերը հրաշալի հասկանում են, որ եթե Մելիքբեկյանը մնա մինչև ապրիլի 3–ը և նրան հաջողվի դառնալ ՈւԵԱՖ-ի գործկոմի անդամ, ապա նա իրեն կապահովի տարատեսակ խնդիրներից, իսկ Հայաստանում մնացածները կզրկվեն ապրուստի միջոցներից, ինչպես նաև կհայտնվեն իշխանության թիրախում, ուստի և փորձելու են իրենց հետ քարշ տալ նաև Մելիքբեկյանին։
Այս օրերին ֆուտբոլի ֆեդերացիայում իսկական սուգ է տիրում, Փաշինյանն էլ թերևս չների Մելիքբեկյանին և պահանջի ժամկետից շուտ վայր դնել ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնը, իսկ այդ դեպքում՝ խայտառակ պաշտոնանկությունից հետո դժվար թե Արմեն Մելիքբեկյանի պես դիլետանտ և հակաֆուտբոլային ֆունկցիոներին ընտրեն ՈւԵՖԱ-ի գործկոմի կազմում։