Վերահաստատում եմ ասածս՝ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու․ Մարտուն Գրիգորյան Գիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Ինչ է սպասվում եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն Ուկրաինան արդեն իսկ օրենք է պատրաստում հետպատերազմյան ընտրությունների մասին Գյումրու ընտրություններից հետո բարդ իրավիճակ է ստեղծվել ընդդիմադիր դաշտում ՌԴ-ում բժիշկները փրկել են 60 մագնիս կուլ տված 2-ամյա երեխային Չեմ լացում, լավ չեմ զգում. Սրբուհի Գալյանը դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպումից «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են, ինչ է կատարվում
Վանաձորում արցախցի երիտասարդի ծեծը կոծկում են
Իրավապահ համակարգը որոշել է ամեն գնով կոծկել Վանաձորում մի խումբ ոստիկանների կողմից արցախցի երիտասարդի ծեծի փաստով հարուցված քրգործը։ Փոխարենը, մտադիր են պատասխանատվության ենթարկել Տիգրան Ուլուբաբյանին և նրա փաստաբանին, ով բարձրաձայնում է տեղահանվածների նկատմամբ ՀՀ գործող իշխանությունների ապօրինությունները։
Նախօրեին Քննչական կոմիտեում հարցաքննության ժամանակ լկտիացած ոստիկանները հերքել են, թե ծեծի են ենթարկել Ուլուբաբյանին։ Ապօրինություններն այս գործում ի սկզբանե այնպես են արվել, որ ծեծի փաստը հնարավոր չլինի հաստատել, օրինակ, դատաբժիշկը չի արձանագրել հարվածների հետքերը։ Մեր տեղեկություններով, ՔԿ նոր պետը մտադիր է քրեական գործը շրջել արցախցի երիտասարդի դեմ, իբր նա զրպարտում է ոստիկաններին։ Իշխանական քարոզչամեքենան էլ փորձում է ծեծվածին որպես քրեական հանցագործ ներկայացնել, որն օրենքի հետ խնդիրներ է ունեցել նաև Արցախում։
Փաստաբան Ռոման Երիցյանի դեմ էլ քրեական վարույթ է հարուցվել, Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի վարչությունը նյութեր է պատրաստել, ըստ որոնց Երևանի մի բնակիչ հայտնել է, թե Երիցյանն իրենից խարդախությամբ մեծ գումար է վերցրել, և որ դա պարբերական բնույթ է ունեցել։ Փաստաբանն այս հայտարարությունները կեղծ է համարում և նշում, որ Ներքին գործերի նախարարությունը Քննչական կոմիտեի հետ համատեղ ջանքերով «մեծ արշավ» է սկսել իր դեմ։ Ֆեյսբուքյան էջում հայտարարեց, թե իր դեմ այս գործը սարքում են, ու սա կապված է այն բանի հետ, որ վերջին օրերին բարձրաձայնել է ոստիկանական խոշտանգումների մասին ու քննադատել Քննչական կոմիտեի վարած նախաքննությունը։ Երիցյանը տեղեկություններ ունի, որ իրավապահները հրահանգ են ստացել «ամեն գնով իրեն կալանավորելու մասին»:
Այս ամենը վկայում է, որ փաշինյանական իշխանությունը տարբեր միջոցներով ցանկանում է ահաբեկել բռնի տեղահանվածներին, դուրս մղել Հայաստանից կամ պարտադրել լռել։ Ինչը, ի դեպ, չի հաջողվելու։