Վերահաստատում եմ ասածս՝ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու․ Մարտուն Գրիգորյան Գիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Ինչ է սպասվում եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն Ուկրաինան արդեն իսկ օրենք է պատրաստում հետպատերազմյան ընտրությունների մասին Գյումրու ընտրություններից հետո բարդ իրավիճակ է ստեղծվել ընդդիմադիր դաշտում ՌԴ-ում բժիշկները փրկել են 60 մագնիս կուլ տված 2-ամյա երեխային Չեմ լացում, լավ չեմ զգում. Սրբուհի Գալյանը դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպումից «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են, ինչ է կատարվում
Ակտիվ և համարձակ եղեք, կանգ չառնեք դժվարությունների առաջ. Պլեխանովի անվան ՌՏՀ-ի Երևանի մասնաճյուղի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արման Վարդանյանի ուղերձը Գիտելիքի օրվա առթիվ
Photo
Գ.Վ. Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղում այսօր Գիտելիքի օրվան նվիրված հանդիսավոր արարողությամբ մեկնարկեց նոր ուսումնական տարին։
Աշնանային առաջին օրը նորաթուխ պլեխանովցիներին, ինչպես նաև ընթացիկ կրթություն ստացող ուսանողներին ողջունեց և Գիտելիքի օրվա առթիվ շնորհավորեց Երևանի մասնաճյուղի տնօրեն, ՌԴ կրթական ոլորտի պատվավոր աշխատակից Թամարա Վարդանյանը։ Նա իր խոսքում շնորհավորեց ուսանողներին, ուսուցիչներին և ծնողներին Գիտելիքի օրվա առթիվ՝ մաղթելով ուսանողներին լավ ուսումնական պրոցես և նվիրում՝ հորդորելով բաց չթողնել համալսարանի ընձեռած հնարավորությունները և ձգտել նորանոր ձեռքբերումների։
Ուսանողներին շնորհավորական խոսքով դիմեց նաև հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արման Վարդանյանը։ Նա նշեց, որ Երևանի մասնաճյուղը կարևոր կապող օղակ է երկու երկրների՝ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև, և էական ներդրում ունի կրթական ոլորտում հայ-ռուսական հարաբերությունների ամրապնդման գործում։ Նա նաև առաջին կուրսեցիներին խորհուրդ տվեց լինել ակտիվ և համարձակ, կանգ չառնել դժվարությունների առաջ, հետևողական լինել իրենց նպատակներին հասնելու գործում, նոր բարձունքներ նվաճել և հավատալ սեփական ուժերին։
Միջոցառման հյուրը՝ ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան խորհրդական Ալեքսանդր Նովիկովը, շնորհավորեց ներկաներին Գիտելիքի օրվա առթիվ՝ ուսանողներին և առաջին կուրսեցիներին մաղթելով հաջողություններ ուսման մեջ, մեծ հեռանկարներ և ակտիվ մասնակցություն հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացմանը։
Ազգային ժողովի պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովը հորդորեց երեխաներին հպարտությամբ կրել «Պլեխանովցու կոչումը» և ձգտել ձեռք բերել նոր հմտություններ ու կարողություններ։
Երևանի Ռուսական տան ղեկավարի տեղակալ Վիկտորյա Դերիպասկոն ուսանողներին մաղթեց ստեղծագործական կորով, մեծ հաջողություններ նոր հմտությունների յուրացման հարցում։
Ավանդույթի համաձայն՝ հանդիսավոր միջոցառումը համեմված էր մասնաճյուղի ուսանողական խմբակի երաժշտական ​​և ստեղծագործական համարներով, որոնք յուրահատուկ տոնական մթնոլորտ հաղորդեցին։ Միջոցառման ավարտին Գ.Վ. Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական ​​համալսարանի հիմնի հնչյունների ներքո առաջին կուրսեցիները, կուրսղեկների ուղեկցությամբ, առաջին անգամ որպես ուսանող՝ ոտք դրեցին Գ.Վ. Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական ​​համալսարանի Երևանի մասնաճյուղի շեմից ներս։
Սիրելի՛ ուսանողներ, սրտանց շնորհավորում ենք Գիտելիքի օրվա առթիվ: Անտրտունջ ձգտեք ուսումնասիրել գիտությունները, վայելել ձեր մեծ ձեռքբերումները, բեղմնավոր աշխատանք տանել ինքներդ ձեզ վրա և հասնել ձեր նպատակների իրագործմանը։
Վերահաստատում եմ ասածս՝ ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու․ Մարտուն ԳրիգորյանԳիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Ինչ է սպասվում եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն Ուկրաինան արդեն իսկ օրենք է պատրաստում հետպատերազմյան ընտրությունների մասին Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Գյումրու ընտրություններից հետո բարդ իրավիճակ է ստեղծվել ընդդիմադիր դաշտում Բաժանման լուրերից հետո Անի Օհանյանը նոր հրապարակում է արել դստեր մասնակցությամբ ՌԴ-ում բժիշկները փրկել են 60 մագնիս կուլ տված 2-ամյա երեխային Չեմ լացում, լավ չեմ զգում. Սրբուհի Գալյանը դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպումից «4 հոգի զոհվել են, մնացածը փախել են, ընկերները մարմինը խրամատի մեջ են գտել»․ Սուրեն Ֆահրադյանը նոր էր ամուսնացել, երբ սկսվեց պատերազմը Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են, ինչ է կատարվում Հանքարդյունաբերական ճյուղի մեկ աշխատակից միջինը 4 լրացուցիչ աշխատատեղ է ստեղծում. ԶՊՄԿ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Սրբուհի Գալյանը լացակումած դուրս եկավ ԱԺ դահլիճից Գյումրու մի քանի տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ․ անճշտություններ կան Ռոզա Դավթյանին վիրաhատած բժիշկը նրա մասին բացառիկ լուսանկարն է հրապարակել. ինչ է ասել բժիշկը Շախմատի Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությանը Հայաստանից մասնակցում է 9 շախմատիստ«ՔՊ-ի հետ ճանապարհ չեմ գնալու». Վարդան Ղուկասյան Ես կողմ եմ, որ առաջինը սկսեն բարձրաստիճան պաշտոնյաներից․ Նաիրի ՍարգսյանԽորհրդարանում ընթանում է փակ քվեարկություն անհետ կորած զինծառայողների հարազատների մասնակցությամբՍեպտեմբերից հղիության և անաշխատունակության նպաստի համար որևէ դիմում կամ փաստաթուղթ ներկայացնելու կարիք չի լինի Հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման հավաստագրի համար հավակնորդների քննության ժամանակացույցը Գերմանիայի նախագահը Երևանին և Բաքվին կոչ է անում շուտափույթ ստորագրել, վավերացնել ու իրագործել խաղաղության պայմանագիրըԿԸՀ-ն հրապարակել է Գյումրիի բոլոր 82 ընտրատեղամասերի քվեարկության արդյունքները Երևանում տանը կшպվшծ վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Մեկ շաբաթում գրանցվել է 315 արտակարգ դեպք. զոհվել՝ 11 մարդ, փրկվել է 4-ըՄի sms էլ ՔՊ-ական պատգամավորը կստանա Ճապոնացի գիտնականների հայտնագործությունը կարող է էապես բարելավել արևային վահանակները Շատերը հիմա սպասում են հետընտրական զարգացումներին. Ավետիք Չալաբյանի դիտարկումները ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ․ Ինչո՞ւ է Երևանի փողոցները կաթվածահար վիճակում Փաշինյանի վերջի սկիզբը. զավակները խժռեցին հեղափոխությունը «Քաղպայմանագրին» ջախջախեցին Փարաքարում և Գյումրիում Վթար՝ Երևանում, «Volkswagen»-ը բախվել է «Opel»-ի և մոտ 80 մետր առաջ է հրել. Shamshyan «ՀայաՔվեն» դիտարկել է Փարաքարի ՏԻՄ ընտրություններըՀատուկ օպերացիա Երևանում, վնասազերծվել են օտարերկրացիներ․ Shamshyan «Հայոց համազգային միասնությունը» շնորհավորում է ընդդիմադիրներին 36 ժամ ջուր չի լինի Օղակաձև զբոսայգու չորրորդ հատվածի ներդրումային ծրագիրը լրամշակման փուլում էԱդրբեջանական կողմի կրակnցի հետևանքով վնաuված տան լուսանկարները Գողության դեպք, «Ռոսիա մոլ»-ից գողացել են ոսկյա վզնոցներ՝ պատճառելով ավելի քան 1 մլն դրամի վնաս․ Shamshyan Բաքուն կրկին խոսել է ՀՀ Սահմանադրությունը փոխելու մասինՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել Սպասվում է քամու ուժգնացում. եղանակը ՀՀ-ում Եթե երեկվա քվեարկությունից հանենք վարչական ռեսուրսը, տոտալ ուղղորդումները տեղամասերում, ուժայինների ճնշումները, տակը կմնա նույն թիվը` 638 ձայն․ Դավիթ ՍարգսյանԵրկար ժամանակ ջուր չի լինի Նիկոլ Փաշինյանի գրառումըԸնդդիմադիր երկու ուժ հայտարարել է Վարդան Ղուկասյանին միանալու մասին Հայտնի է Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական ամբողջական պատկերը Հրապարակվել են Փարաքարի ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները Պատրաստ ենք առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել ընդդիմադիր թեկնածու Վարդան Ղուկասյանի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան